Privátní Infrasauna – jen vy a nikdo jiný – 30/35 min

V životě občas nastávají chvíle, kdy se člověk pořádně zapotí. Většina z nich je nežádoucích a jsme rádi, když je máme za sebou. V případě pobytu v sauně je to ale naopak – tady je pocení vyloženě prospěšné.

Dopřejte svému tělu blahodárný pobyt v infrasauně v Miss Women Fitness, s.r.o.

V naprostém soukromí, sama zde strávíte 30 minut samotným saunováním a 5 minut je vyhrazeno na převlečení . Na procedůru choďte z 15min.s předstihem

Pobyt v infrasauně je velice příjemný – teplotu si můžete nastavit dle vašich potřeb na 40–60 °C. Díky působení infrasvětla se začne vaše tělo prohřívat daleko rychleji než v sauně klasické a aktivuje se rychlejší spalování tuků.

Infračervené záření navíc prochází kůží hluboko do tkání orgánů a tam se přeměňuje na energii tepelnou. Díky intenzivnímu prohřátí se z těla vylučuje až 3× větší obsah škodlivých látek v objemu potu. Pozitivních účinků má však pobyt v infrasauně daleko více.

Působení infrasvětla se začne vaše tělo prohřívat daleko rychleji než v sauně klasické a aktivuje se rychlejší spalování tuků.

Doporučení a lepší využití infrasauny

Pro rychlé působení infrasvětla doporučujemese před saunováním osprchovat studenou/vlážnější vodou, aby se vaše póry rychleji otevřely. V sauně seďte na osušce nebo prostěradle, další osušku si nechte na otírání potu. A na konci nezapomeňte doplnit tekutiny. Ideální je čistá voda. Po saunování se nedoporučuje ihned sprchovat, aby vaše saunování pomalinku doznívalo.

Ionizátor vzduchu

Velká výhoda infrasauny, spočívá v tom, že je vybavena ionizátorem kyslíku. Ionizátor slouží ke zlepšení kvality dýchaného vzduchu v infrasauně. Toto zařízení obohatí vzduch velkým množstvím záporně nabitých iontů (aniontů). Ionty, které jsou obsaženy ve vzduchu, mají velmi příznivý vliv na naše zdraví.  Odborně se tyto částice nazývají anionty a podporují celkovou látkovou výměnu, pozitivně působí při odbourávání napětí a stresu a přinášejí tělesnou svěžest a duševní rovnováhu. Ne náhodou se nejvíce záporných iontů vyskytuje v blízkosti moře, velkých vodopádů, hor, borovicových lesů a nebo ve vzduchu po bouřce. Ideální koncentrace pro člověka odpovídá lesnímu prostředí a činí 2.000 iontů na cm3. V uzavřených místnostech je však situace tomuto ideálu velmi vzdálená. V bytech a kancelářích se nachází naopak mnoho zdrojů kladné ionizace.  Znečištění vzduchu působením organických nebo anorganických vlivů vede k tomu, že vzduch obsahuje přebytek velkých kladných iontů na úkor malých záporných iontů. Nedochází-li při obohacování vzduchu zápornými ionty zároveň k čištění vzduchu, velké kladné ionty malé záporné ionty pohlcují, neutralizují a pak jako těžké částice (např. prach) klesají a usazují se na okolní plochy. Díky ionizátoru Vám přinášíme maximální pohodu a příjemný pocit z čistého vzduchu.

Princip infrasauny

Infračervené světlo, které je součástí slunečního záření, zahřeje lidské tělo, aniž by se rozehřál okolní vzduch. Tento princip funguje i v infračervené tepelné kabině – infrasauně. Ohřát se v této infrakabině je tedy vlastně stejné, jako když za jarního dne vysvitnou sluneční paprsky, my se necháme ohřát jejich doteky a zdá se nám, že je mnohem tepleji, než by odpovídalo teplotě vzduchu. Jakmile se však sluníčko schová za mraky, připadá nám, že se najednou prudce ochladilo. Teplota vzduchu je ale ve skutečnosti stále stejná, pouze na nás přestaly dopadat sluneční paprsky, a tedy i zahřívající infračervené světlo. S infrasaunou si můžete vlastní zdroj tohoto příjemného přírodního tepla přinést domů.
Náš nervový i endokrinní systém (vytvářející hormony) pro své dobré fungování světelné záření potřebuje. Pokud ho nedostáváme, trpíme ztrátou energie a někdy i váhy, popudlivostí, zimomřivostí a větší potřebou spánku. Působení tepla a následné zvýšení tělesné teploty v takovém případě působí jako lék – simuluje horečku, tím aktivuje a posiluje imunitní systém, zvýší se počet bílých krvinek a obranyschopnost organismu a my se hned cítíme o poznání lépe.

Prokazatelné účinky infrasauny

Rozehřátí

Hloubkové teplo absorbované naším tělem zvyšuje krevní oběh, pleť se lépe prokrvuje, stupňuje se srdeční frekvence a látková výměna stejně jako například při pasivním tréninku, který se doporučuje jako rozcvičení pro některé sporty.

Uvolnění

Hloubkové teplo proniká do svalových tkání, odstraňuje z nich napětí a zvyšuje tak flexibilitu svalů, což přispívá k celkové relaxaci. Elastičtější svaly navíc lépe odolají každodenní zátěži. Ideální je toto uvolnění před masáží.

Úleva pro klouby

Hloubkové teplo má pozitivní vliv při léčbě artróz, výronů, nervových bolestí, svalových křečí či ztuhlosti kloubů. Průvodní projevy stárnutí jsou tak zpomalovány nebo tlumeny.

Zmírňování bolesti

Rozšířením periferních cév vlivem tepla dochází k lepšímu prokrvování svalů, zplodiny látkové výměny jsou odváděny rycheji a svaly jsou lépe zásobovány kyslíkem. To přispívá k rychlejšímu zotavení i při poranění tkání.

Posílení krevního oběhu

Při hloubkovém prohřívání tělo začne vylučovat pot, aby se ochladilo. Tím se zvýší činnost srdce a zrychlí cirkulace krve, což přispívá k posílení a stabilizaci krevního oběhu.

Čištění pleti

Intenzivní transpirace pročišťuje póry do hloubky. Škodliviny a jedy jsou odstraňovány a na své místo nastupují živiny. Jedná se o péči, která oddaluje stárnutí pleti.

Odbourávání celulitidy

Celulitida není nic jiného než tukové a vodní usazeniny pod pokožkou. Tepelné působení podporuje průběh očišťujících procesů v těle, intenzivní pocení a následné odplavování škodlivin. Nepříjemné usazeniny v podobě celulitidy tak mohou být postupně odbourávány.

Snížení váhy

Hloubkové teplo proniká nejvrchnější vrstvou pokožky a přijímají ho krevní cévy uložené v tukové tkáni, přijatým teplem se rozšíří a obstarávají tak lepší prokrvení tukových tkání a spalování kalorií. Tukové kyseliny hromadící se v tukových buňkách jsou vyloučeny lymfatickým systémem z těla ven.

Redukce toxických látek

Pocení přispívá k vyloučení jedů a minerálních zplodin látkové výměny z těla. Mezi ně patří například řada těžkých kovů, alkohol, nikotin, cholesterol a další.

Na jakém principu infrasauna funguje?

Zářiče infrasauny vyzařují infračervené světlo, které proniká do hloubky pokožky a zahřívá lidské tělo, aniž by se přitom rozehřál okolní vzduch. Toto hloubkové teplo stimuluje krevní oběh, zvyšuje flexibilitu svalů a rozšiřuje cévy, čímž napomáhá k čištění pleti, odbourávání celulitidy, spalování kalorií a k celkové detoxikaci organismu.

Proces je naprosto bezpečný a přirozený, funguje na stejném principu jako infračervené záření, které je součástí záření slunečního.

Jak často a jak dlouho se saunovat?

Frekvence užívání infrasauny, stejně jako doba strávená saunováním, je značně individuální. Uvádí se, že by se infrasauna měla navštěvovat 1–3krát týdně. Ideální doba, která by měla být v infrasauně strávena, se pohybuje mezi 20 – 30 minutami bez přerušení, bez potřeby opakování saunovacího cyklu.  Vhodné je začít kratšími intervaly, a ty postupně prodlužovat.

Také je vhodnépodpořit prokrvení pokožky masážními pomůckamia tím účinky infrazáření ještě zvýšit.

Existují pro vstup do infrasauny nějaká zdravotní omezení?

Obecně je pobyt v infrasauně snášen lidmi se zdravotními obtížemi, jako jsou alergici, astmatici či kardiacilépe než pobyt v sauně finské. Hlavním důvodem je výrazně nižší teplota v kabině (maximálně 60°C). Přesto před prvním saunováním doporučujeme konzultaci s lékařem.

Zdraví

Pravidelné používání infrasaun pozitivně ovlivňuje lidské zdraví. Saunování snižuje bolest, omezuje ztuhlost kloubů, zvyšuje prokrvení a působí protizánětlivě. V neposlední řadě navozuje psychickou pohodu, snižuje svalový spasmus a posiluje kardiovasklulární kondici. Infrasaunu je možné používat i v případech, kde zdravotní stav nedovoluje použití klasické sauny. Samotné saunování navozuje příjemný pocit pohody, uvolnění a relaxace. Infrasauny jsou natolik bezpečné, že se jejich technologie používá i v dětských inkubátorech.

Kontraindikace

Pozor! Infrakabina není všelék a nemůže ji použít kdokoli!

Kdy a komu není saunování v infrasauně (ITS) doporučováno?
▪ pokud jste nemocní, konzultujte použití infrakabiny se svým lékařem
▪ pokud užíváte nějaké léky, konzultujte s lékařem možnou reakci léku na infračervené záření
▪ nedoporučuje se zvyšování teploty tělového jádra u lidí s léčbou adrenalinem, systémovým lupus erytematosus nebo se sklerózou multiplex
▪ teplo se nemá používat 48 hod. po akutním poškození kloubního pouzdra nebo do té doby, než dojde k redukci teploty a otoku kloubu; pokud jsou otoky kloubů chronického charakteru, léčba jakýmkoli zvyšováním teploty nemusí reagovat právě nejlépe
▪ intenzivní prohřátí je striktně kontraindikováno při infekcích jakéhokoli charakteru a v kterémkoli místě našeho organismu
▪ používání infrakabiny není vhodné pro těhotné ženy
▪ kovový materiál, umělé klouby, kosti a jakékoli jiné chirurgické implantáty obecně odrážejí infračervené paprsky, proto nejsou tímto systémem zahřívány; nicméně je doporučena konzultace s lékařem před začátkem používání ITS; samozřejmě, pokud by se vyskytly bolesti kdekoli blízko implantátu, okamžitě saunování přerušte
▪ zahřívání bederní oblasti u žen v menstruačním cyklu může dočasně zvýšit jejich krvácení; pokud si je žena tohoto efektu vědoma, může tuto dobu bez vysazení sauny přečkat anebo po tento čas cyklu kabinu vynechat
▪ člověk s hemofilií nebo jinou predispozicí ke krvácivosti nesmí používat ITS, respektive jakékoli jiné tepelné procedury zvyšující vasodilataci cévního systému
▪ lidé používáním ITS nepociťují bolest, a pokud ano, je používání nevhodné
▪ nepokoušejte se o osobní léčbu jakéhokoli onemocnění pomocí ITS bez konzultace s lékařem